HA3NS Sprint emlékverseny

- A HACWG egyik alapítójának emlékére -

A verseny lebonyolítása "sprint" jellegű. Ha valaki (CQ vagy QRZ etc. után ) egy összeköttetést csinált egy frekvencián, akkor el kell hagynia azt a frekvenciát (legalább 1 KHz-el). A versenyen a "CQ NS" hívást kell adni.

A verseny időpontja az idei évben: 2017. június 9. (péntek)
1. forduló 7MHz 21.00-21.29
2. forduló 3.5 MHz 21.30-21.59 (helyi idő)

Üzemmód: csak CW

Frekvencia: 7010-7040 kHz 3510-3560 kHz

Riport váltás: HACWG tagoknak 599+ tagsági szám, egyéb állomásoknak 599+ NM (not member)

Kategóriák: Csak egykezelős (1 adó)

Pontozás: Minden érvényes összeköttetés 1 pont, mindenki dolgozhat mindenkivel

Szorzó: Nincs

Végeredmény: Az érvényes összeköttetésekért járó pontok összege.

Díjazás: Az első helyezett serleget, az első három helyezett oklevelet kap

Log: tartalmazza a dátumot, időt (UTC), frekvenciát, ellenállomás hívójelét, adott-vett riportot.

Az összesítő tartalmazza a résztvevő nevét, hívójelét, címét, a kérelmezett pontszámot.

Beküldés lehet papír és elektronikus formában (ASCII format) a következő címre:

Szekszárdi Rádióklub, 7100 Szekszárd, Rákóczi u. 16.

E-mail: ha3kna @ tolna . net

Beküldési határidő: A verseny lebonyolítását követő 15. nap.

Eredmények: Itt találhatóak

Weisz János "Jan" HA3NS (1955-2000)

Jan 1955-ben született Szekszárdon. Már fiatalon, 14 évesen megismerkedett a rádiózással a Szekszárdi Rádióklubban. Már korán érdeklődést mutatott a rádiózás mellett a rókavadászat és a rádiótöbbtusa iránt is. 1971-ben tagja lett a magyar válogatottnak és résztvett a lengyelországi Spálában a nemzetközi többtusa versenyen. 1972-ben kapta meg az adóengedélyét és a HA3NS hívójelet, de emellett aktívan forgalmazott a HA3KNA és HA3YNA kollektív hívójelekkel is. 1973-74-ben sorkatonai szolgálatot teljesített Kiskunfélegyházán, ahol aktív tagja volt az ottani rádióklubnak és a HA8KUN és HG8U hívójelekkel RH versenyeken vett részt. 1974 és 77 között Kazincbarcikán tanult automatizálási mérnöknek, ahol hallgató társaival és a helyi rádióamatőrökkel összefogva üzemeltették a HA9KPU állomást. A hetvenes években az étertevékenység mellett aktívan versenyzett a rádióiránymérő, többtusa és távírász versenyeken a Szekszárdi Rádióklub színeiben. Tanulmányai befejeztével visszatért Szekszárdra és átvette a klubtitkári teendőket. Tevékenysége alatt sikeresen működött a rádióklub és rengeteg fiatal tevékenykedett aktívan, majd vált rádióamatőrré. A nyolcvanas évek elején két gyermeke született, de ez nem akadályozta meg, hogy munkája nyomán az ország legelismertebb klubjai közé emelkedett a szekszárdi. A nyolcvanas években rengeteg területi és országos bajnoki helyezés jelezte, hogy vezetése alatt komoly munka folyik a klubban. Ebben az időszakban évi 10 ezer feletti összeköttetésszámok jelezték, hogy aktív étermunka folyik. Határtalan szeretete a rádiózás iránt átragadt feleségére és gyermekeire is és mindhárman adóengedélyt szereztek. Gyermekei aktív rádióiránymérő és távírász versenyzők voltak, országos bajnoki eredményeket értek el. Közben ő maga is aktívan versenyzett a rádiótöbbtusa és gyorstávírász országos bajnokságokon számos első és dobogós helyezést ért el. 1991-ben a Belgiumban megrendezett gyorstávírász Európa-bajnokságon egyéni második és csapat harmadik helyezést ért el. Tagja volt a Siófokon megrendezett első gyorstávírász VB rendezői stábjának és bíróként működött közre a Szófiában és Pordenonéban megrendezett világbajnokságokon. A kilencvenes években aktív tagja volt a MRASZ elnökségének és az utánpótlás nevelés szervezésével foglalkozott. Számos ifjúsági tábor megszervezése fűzödik a nevéhez. A kilencvenes években aktívan versenyzett mint rádióstájfutó, majd edzőként is tevékenykedett a válogatottban. Az 1998-ban, Nyíregyházán megrendezett Rádiós tájékozódási futó világbajnokságon az F40-es csapat tagjaként második helyezést ért el. Aktívan rádiózott rövidhullámon a rádióklub és saját hívójelével egyaránt. Alapító tagja volt a HACWG-nek és több nemzetközi távíró klubnak is tagja volt. Igazi vezéregyéniség volt, a vezetése alatt a Szekszárdi Rádióklub rendkívül sikeresen működött.